Régi NDK-sok új találkozóhelye
  Belépés:
2019 december 13, péntek | 50. hét | Luca, Otília, Lúcia, Éda
Legyen ez a kezdőlapom ezen a portálon Személyes üzenetek Keresés home » FÓRUM » Egyéb témák » Kertészet, minden ami kert

Kertészet, minden ami kert

Válassz topicot:
Tetszésindex: nincs szavazat
Összesen 1261 hozzászólás 127 lapon.
Utolsó: tépelődő - 2016. április 01, péntek 21:17
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2011. január 23. 16:22
voxhumana
Ki ne szeretné a virágot, az örökzöldeket és a kertművelést?! Arra gondoltam, itt lehetne csereberélni magokat, megosztani a palántavetés örök rejtelmeit, az ojtást és a metszés tudományát, a kertépítés csodálatos érzéseit, tó-telepítést halakkal, és természetesen, minden ami fű, fa, virág és a jó Magyar föld-höz kapcsolódik.

első előző [31-40] [41-50] [51-60] [61-70] [71-80] következő utolsó
.:: re:209597 Jutkám
Privát üzenet küldése Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak RSándor offline - 2014. február 20. 08:08
RSándor
´Nem halmozzuk az élvezeteket tessék szépen beosztani . Ne félj marad elég jutt máskorra is !!

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 19. 10:52

.:: re:209581 Sanyikám!
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 19. 10:52
voxhumana
Legyen! Most nem laca-fa s z á l o k a mértékegységekkel!
Kérek egy litert, várj, két litert inkább, el kell tennem borúsabb időkre!

válasz RSándor hozzászólására 2014. február 18. 23:26

.:: re:209422 Jutkám Drága
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak RSándor offline - 2014. február 18. 23:26
RSándor
nem kilóra literre mérem mint a cseresznyét

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 15. 19:31

.:: Észosztás TGYP-nek; 198541, 2013. szept. 7.- folytatása
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak Zsolt52 offline - 2014. február 16. 13:11
Zsolt52
Nem vagyok egy Micsurin, - ha már hasonlatnál kell maradnom, akkor inkább Pavlov kutyája -, de ígértem hogy időben szólok, ha permetezem. UFF, ÉN MOST BESZÉLTEM!

Ma megvolt. Lemosó permet gyümölcsfákra, bokrokra, mint: rózsa vagy egyéb leendő tetűtenyészet.
A szórás tárgya: Vegesol eReS nevű szer, melynek a belélegzett íze elég sz@r, ebből 2 dl-t kell 20 liter vízbe beleönteni. Enyhén zöldes színű, keserű, szemet kicsit csípő permet. Enyhén köpködtem is tőle, de nem feltűnően, mert a szomszédok finnyásak. A normál permetezés után a fák vastag törzsének permetezővel történő lemosása vele, a maradék kiöntése a fa / nálam pl. vadgesztenye fák / köré a földre 1 m-es körben.

Várt eredmény: bokrokon tetvek feltűnő hiánya, fákon piciny lepkék nem várt rajzásának elmaradása a fák körül, feleség elismerésének kivívása. (szerintem a lepkéknél lesz a legnagyobb esélyem)

.:: re:209418 Na jól van,...
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 15. 19:31
voxhumana
..te sem mész a sarki fűszereshez egy kis hüleségért!
-D
...még árulni is tudnád, nosza, gyerünk!
Akkor most, kérek egy kiló hüleséget!

válasz RSándor hozzászólására 2014. február 15. 19:09

.:: re:209397 Jutkám
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak RSándor offline - 2014. február 15. 19:09
RSándor
tudod mi is üvöltüttük a srácokkal ezt a dalt , na azóta halt ki a Budai hegyekben a vaddisznó, Farkas meg a Barna medve is . A Darvak meg ijedtükben inkább a Pesti részt választották repülö útjuknak . Még a Fecskefarkú pillangók is kihaltak nem is beszélve az Apolló lepkéröl

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 15. 12:19

.:: re:209370 Sanyikám!
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 15. 12:19
voxhumana
A Róbert 100 hátsó padlásfeljáróján ülve, Zsiga Marival ezerrel "ordítottuk" ezt a dalt.
Zsiga Mari, már a felhőkön ülve énekli, harminc éve lett öngyilkos, ezt már egyszer leírtam, de törölve.....

A férjem lenn van T.füreden füstöli a kettő darab tarját. Én, nem mentem.
Sok volt a tavalyi egész sódar, ez így pont elég.

válasz RSándor hozzászólására 2014. február 14. 18:40

.:: Jutkám Drága
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak RSándor offline - 2014. február 14. 18:40
RSándor
igen , mert ha repülni látom öket mindig ez a film jutt eszembe amit még gyerekkoromban láttam .

.:: re:209155 Sanyikám! Szóval: Szállnak a darvak....
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 14. 18:25
voxhumana
Egy szerelmespár, Veronika és Borisz a hajnali moszkvai utcán, idilli képek.
Másnapra minden felborul: kitört a háború. Borisz jelentkezik a frontra, elbúcsúzni sincs idejük. Veronika egy bombatámadás alkalmával elveszti szüleit, Borisz apja befogadja. Veronika egy ideig elhárítja Borisz unokatestvére, Mark közeledését, de egy újabb heves légitámadáskor elveszti minden erejét és megadja magát. Mark bejenti, hogy összeházasodnak. A fronton harcoló Boriszt halálos lövés éri, a kavargó nyírfák között utoljára még felrémlik képzeletében Veronika képe. Borisz családja a fronttól távolabbra költözött, az apa egy kórház főorvosa.
Veronika ugyanott ápolónő, magát nem kímélve segít a sebesült katonáknak. Lelkiismeret-furdalása, amiért elárulta szerelmét, majdnem öngyilkosságba
kergeti, csak az tartja vissza, hogy megment és magához vesz egy kisfiút.
Markról kiderül, hogy megcsalja Veronikát, és hogy a katonaság alóli felmentése is hamis, ezért az apa elzavarja otthonról. Veronika a kórházban megtudja, hogy Borisz meghalt, de nem akarja elhinni.
Vége a háborúnak, Moszkvában ünneplő tömeg fogadja a hazaérkező katonákat. Köztük van a lány is, ünneplőben és virágokkal, még mindig bízik.
Találkozik Borisz egy bajtársával és megérti, hogy nincs már remény.
Kétségbeesik, majd magához tér és osztogatni kezdi virágait az idegenek között.

http://www.youtube.com/watch?v=b8cNpPqf6

Kiss Márta énekel

válasz RSándor hozzászólására 2014. február 10. 17:08

.:: re:209155 Időjárás...
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 14. 18:19
voxhumana
Bolond idő! Mondaná nagyanyám!
Az alvó rügyek azért megmaradnak, még ha jönne a fagyás veszélye.
A kislányom azt mondta, márciusban lesz hirig!
Szállnak a darvak, vége a nyárnak, szállnak a darvak ....járnak, messze a vándorok víg mezejében ...nem jut eszembe, majd megkeresem, nagyon szép dal!!!

válasz RSándor hozzászólására 2014. február 10. 17:08

első előző [31-40] [41-50] [51-60] [61-70] [71-80] következő utolsó
Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie.
bejelentkezés regisztráció

This webpage powered by TP98s CMS system # http://thomas98.hu/cms/