Régi NDK-sok új találkozóhelye
  Belépés:
2019 december 13, péntek | 50. hét | Luca, Otília, Lúcia, Éda
Legyen ez a kezdőlapom ezen a portálon Személyes üzenetek Keresés home » FÓRUM » Egyéb témák » Kertészet, minden ami kert

Kertészet, minden ami kert

Válassz topicot:
Tetszésindex: nincs szavazat
Összesen 1261 hozzászólás 127 lapon.
Utolsó: tépelődő - 2016. április 01, péntek 21:17
.:: Témanyitó:
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2011. január 23. 16:22
voxhumana
Ki ne szeretné a virágot, az örökzöldeket és a kertművelést?! Arra gondoltam, itt lehetne csereberélni magokat, megosztani a palántavetés örök rejtelmeit, az ojtást és a metszés tudományát, a kertépítés csodálatos érzéseit, tó-telepítést halakkal, és természetesen, minden ami fű, fa, virág és a jó Magyar föld-höz kapcsolódik.

első előző [31-40] [41-50] [51-60] [61-70] [71-80] következő utolsó
.:: Hírdetés
Privát üzenet küldése Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak Zsolt52 offline - 2014. március 08. 16:14
Zsolt52
Keresem azt a tíz-emeletes panelházban lakó, szabad levegőt kedvelő, kitartónak mondott nőt, de inkább férfit, aki csekély térítés ellenében még a héten felásná szép, csendes, a szomszéd telekre ragyogó kilátással rendelkező, nyugodt környezetben fekvő kertemet. Négyzetméter arányosan, egyéni megállapodás szerint kell fizetnie. Részletfizetés is lehetséges, vagy csínos barátnőt beszámítok. „Falusi üdülés” jeligére

.:: re:210131 Édes Lenkém!
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 28. 11:35
voxhumana
Azért a nagyapám, erről a névről mást is mondott!
Köszönöm a jó tanácsokat magok terén, így megint okosabb lettem egy "maggal"!
Holnap megyünk ki egész napra, remélem nem esik-fúj!
Majd beszámolok a munkák eredményéről és a cicák farkincájáról is!

válasz lenke. hozzászólására 2014. február 27. 21:48

.:: re:210016 Nahát Jutkám!!!!
Felhasználó profilja
-törölt tag- (lenke.) offline - 2014. február 27. 21:48
lenke.
Jót nevettem a viharsarok meghatározásán.Vannak még pihent agyú,jó humorú emberek.
Az,hogy milyen magokat kell elvetni vizes földbe,kicsit félrevezető,de ne törődj vele.Csinálj mindent úgy,ahogyan neked jó,ahogyan megszoktad.
Nálunk ezt szokták mondani azokra a korán(február-márciusban),elvethető magokra,amiknek nem kell feltétlen meleg a csírázáshoz,elég ha csak vizes a föld.
Ez a zacskón,amiben megveszed a magot,rajta van.
Jó munkát a kiskertben.

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 25. 16:44

.:: re:210009 Lenkécském!
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 25. 16:44
voxhumana
Viharsarok...

http://unciklopedia.org/wiki/Viharsarok

Szóval kötögetünk, és nem a földet túrjuk?
Hol itt a magyar igazság?

Na, látod, mennyire ámátőr vagyok, milyen magot kell a vizes földbe tenni, szórni, vetni, dugni, nyomni, szúrni, dobni, többet nem tudok.
Kötés:
Ne is törődj ilyen kisstílű problémával, mint a méret, nő az a gyermek, mint a gaz, mondaná nagyapám, ott a Viharsarokba, ha még élne.
Krisztinkának, tudod milyen pelenkázója volt?
RÁCSOK! Arra tettünk egy plédet és egy jó nagy szlovák pelenkát, no ezen törölgettük meg, így is olyanok rugdosott belém, néha le kellett szorítanom a lábait, mert vigyorgott és rúgkapált a lábaival, meg össze-vissza sikálta a bokáit, mint a rovarok az első pár lábukat.
Megjegyzem, ha lefekvéskor fázik, én is ezt teszem, amíg fel nem melegszik.
Tudod Lenkécském, az a kis pocaklakó, már integetve és neveteken szólítva jön a világra, annyira és úgy várjátok!

válasz lenke. hozzászólására 2014. február 25. 14:28

.:: re:209952 Jutkám!
Felhasználó profilja
-törölt tag- (lenke.) offline - 2014. február 25. 14:28
lenke.
Látod,ezért szeretek itt a viharsarokban lakni.(nem az égiháború miatt hívják így)Kicsit korábban van jó idő,mint északabbra.Ezért már túl vagyok azon növények vetésén,amik vizes földet kívánnak.
Jelenleg teljes gőzzel építem magos Déva várát kötőtűvel és fonallal.
Amit ma megkötök,lebontom holnapra.Aztán kezdem előröl.
Magam sem gondoltam volna,hogy ennyire kijövök a gyakorlatból.
Tegnap éppen befejeztem egy kis sapkát,és látom elméreteztem...de ezt nem bontom le,azért sem! Öt hónaposan majd jó lesz.(hetente kb. 1cm nő az újszülött koponya mérete,persze nem a végtelenségig)
Most kötök egy pici méretet.
Sokat emlegetjük a kis pocaklakót,hogy még meg sem született,de már körülötte forog a világ.A párom éppen a fürdőszobai pelenkázó asztalát készíti..

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 24. 11:37

.:: Apró jelentés a kiskertből...
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 24. 11:37
voxhumana
Tegnap már dolgozgattam a kertben, sajnos kevés volt az idő.
Nem gondoltuk, hogy ennyire szélcsendes kiváló hőmérsékletű idő lesz, ugyanis majdnem csepegő esőben és erősen borult időben indultunk el fél kettőkor (na, mikor is indulna el a pesti ember, -délután!).
Metszettem a futórózsát, ősszel nem vágtam le az oldal hajtásokat, csak félig, már kb. 3 milliméteresek voltak a rügyek rajta. A tónál lévő, nagy henye borókát is kell metszenem, alakítanom, ahogyan pici kora óta teszem, így lett ilyen ernyőszerű "dzsapános". Levelek maradtak, majd legközelebb, már nem maradt rá idő és egy óriási super felhő keletkezett, félő volt, jön a vihar (nem jött, még eső sem). A viszonylag jó idő következménye sajnos, meglátszik a kerten, mintha vetettük volna a gazt, olyan szép zöld minden!
Nűárcisz, tulipán stb. 10-13 cm között bújt ki már a földből, mi lesz ennek a vége?!
A fákon a rügyek pattanásig feszülnek és a mandula már-már "virágzik"!
A talaj, kissé sáros, felvizesedett, de nem ragadtunk bele.
Bobájkám, Cin-cikém nem volt, volt helyette a kajlafülű kis kandúrom, akinek a fogai látványnak sem semmi, jó 4 cm-re nyúlik ki a szájacskájából, egyszer megtapasztaltam, azt gondolta én is macskanő vagyok és rettenetesen elkapta a kezeimet, jól összekarmolva és a fogait belemártva kezemfejébe, Nem szab rá haragudni, ő csak játszani akart, semmi egyéb! Akkora a feje, mint egy fekete párducé (bár, az kecses) nem jó a hasonlat, szóval busa feje van, legyen ennyi elég a hasonlatból., és a nadrágom körbenjárása közben zizegett a farkincája, ami úgy állt mint egy árboc. No, gondoltam, ha levizelsz, ráverek a t ö......re.
Nagyon jó volt kint lenni.

.:: re:209666 Igen, "", persze!
Felhasználó profilja
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak voxhumana offline - 2014. február 20. 09:14
voxhumana

a lepkék is le-és felszáltak egy időre, majd szárnyukat vesztve és egy kicsi permet alájuk és husssss!
Holnap telek-járat, remélem nem esik!
Össze kell szednem még a szél által odahordott rengeteg falevelet, mert a kerítésen kívül lévő nagy fákról (amit én ültettem pechemre) mind behordta az észak.-keleti szél.

válasz Zsolt52 hozzászólására 2014. február 20. 08:25

.:: Mert "Szállnak a darvak"
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak Zsolt52 offline - 2014. február 20. 08:25

.:: Elszálltak a darvak....
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak tépelődő offline - 2014. február 20. 08:19
tépelődő
A jutubi azt irja, hogy ez a tragikusan szép dal nem létezik , majd keresgélek még, nem hiszek neki

.:: re:209597 Jutkám
ellenőrzött tag, adatai biztosan valósak RSándor offline - 2014. február 20. 08:08
RSándor
´Nem halmozzuk az élvezeteket tessék szépen beosztani . Ne félj marad elég jutt máskorra is !!

válasz voxhumana hozzászólására 2014. február 19. 10:52

első előző [31-40] [41-50] [51-60] [61-70] [71-80] következő utolsó
Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie.
bejelentkezés regisztráció

This webpage powered by TP98s CMS system # http://thomas98.hu/cms/